העיקר זה הרומנטיקה – ערב משירי יוני רכטר – 1990

'העיקר זה הרומנטיקה' (1991) היה מופע שעלה שלוש פעמים על בימת פסטיבל ישראל השתתפו בו מלבד יוני רכטר: מזי כהן יהודית רביץ גידי גוב חיים צינוביץ' יובל זמיר מקהלת העפרוני וקבוצת נגנים נבחרת. האלבום שיצא בעקבות המופע זכה גם הוא להצלחה גדולה.

"עלי מוהר ומיקי גורביץ' חברו אלי ויחד בנינו את הערב הזה , עבדתי על העיבודים כ-8 חודשים וגם נפגשתי עם הזמרים והנגנים זמן רב לפני המופע. הערב סיכם את פעילותי עד אז וגם כלל שירים חדשים ועיבודים מחודשים לשירים מוכרים. המופע והאלבום סימנו שנוי מהותי בעבודתי והרגשתי שבעקבות זאת גם רכשתי נסיון רב וגם קיבלתי פניות מקצועיות חדשות ומגוונות".

"במופע 'העיקר זה הרומנטיקה' היו גם שני קטעים אינסטרומנטלים, שלא נכנסו לאלבום. מכיוון שהייתי כבר בקשר עם הנגנים (גורי אגמון, איתן איצקוביץ, אלון נדל, אילן סאלם, יובל שפריר ועדי רנרט) הלחנתי עוד כמה קטעים נוספים, והקלטנו את ממש עכשיו. ההרכב שעבד על האלבום הופיע מספר פעמים, בין היתר בפסטיבל הג'אז באילת. לאורך השנים ניסיתי ועודני מנסה לשלב מוזיקה כלית באלבומים ובהופעות. בהתכוונות (האלבום הראשון) יש שלושה קטעים כאלה, וגם בעוד סיפור (אלבומי האחרון עד כה) יש ביטוי לצד הזה של העשייה המוסיקלית שלי. חשוב לי מאד לשמור על קשר יצירתי ועל דיאלוג עם מוזיקאים. ולאורך השנים אני תמיד שמח לשתף פעולה עם מוזיקאים צעירים וותיקים כאחת. לאחרונה מצאתי עניין קשר דומה עם אלי דג'יברי."

ערב משירי יוני רכטר